Значај и предности социјалног предузетништва била је тема друштвеног дијалога који је у Крагујевцу организовало Министарство за људска и мањинска права и друштвени дијалог,на којем је закључено да социјална предузећа и предузетници представљају ефикасан модел за решавање изазова социјалне и радне инклузије друштвено осетљивих категорија становништва.
У области социјалног предузетништва су потребне одређене реформе да би се направиле олакшице предузећима како би могла да остварују више успеха. Што више буде компанија и фирми које развијају своју политику у области социјалног предузетништва, то ће допринети и друштвеној стабилности, јер су укључивање маргинализованих група као и пропорционална заступљеност етничких заједница повезани и са друштвеном стабилношћу.
Социјална предузећа за циљ имају друштвену корист, економски развој али у центар стављају добробит човека и читаве заједнице. Модел социјалног предузетништва је као појам релативно нов у нашој земљи, а Европска унија га итекако познаје, и због тога је неопходно да радимо на његовом развоју.
На друштвеном дијалогу учествовали су Министар за људска и мањинска права и друштвени дијалог,Томислав Жигманов, Министар без портфеља задужен за област помирења, регионалне сарадње и друштвене стабилности, Усаме Зукорлић, др Гордана Дамњановић, помоћница градоначелника за здравствеу и социјалну заштиту, родну равноправност и људска и мањинска права, представници удружења, установа које пружају услуге социјалне заштите, Привредне коморе Србије, као и представници Дома здравља Крагујевац,